Wzór na obliczenie bmi
W XIX wieku, francuski lekarz Pierre Broca prowadził badania na żołnierzach i stwierdził, że ważą przeciętnie tyle ile wynosi ich wzrost w cm - 100.. Wzór nie jest skomplikowany.kalkulator BMI.. Co dalej?BMI to maksymalnie prosty wzór powstały w 1869 roku, a dziś używany powszechnie przez WHO.. BMI = masa ciała (kg)/wzrost 2 ( m) Wzór ten mogą stosować zarówno dorosłe kobiety, jak i mężczyźni.Następnie możemy w prosty sposób policzyć ten wskaźnik samodzielnie lub skorzystać z kalkulatora BMI: Przykładowo, jeśli nasz wzrost to 170 cm, a masa ciała 70 kg, to na początku powinniśmy policzyć ile wyniesie nasz wzrost podniesiony do kwadratu jeśli podamy go w metrach.. Obliczanie BMI jest niezwykle proste, wystarczy tylko zastosować się do ogólnoprzyjętego wzoru, jest on uniwersalny dla kobiet i mężczyzn.. Dla osób dorosłych wartość BMI wskazuje na: < 15 - wygłodzenieWskaźnik BMI został w pełni doceniony w latach 70.. Powyżej 25 - nadwaga.. Płeć: Chłopiec Dziewczyna.. Wygląda następująco: BMI = masa ciała (kg): wzrost (m) 2.. Matematycznie wzór BMI=waga÷ (wzrost)².. Poniżej 18,5 - niedowaga.. Od tego czasu wzór na wagę idealną uległ drobnym modyfikacjom.BMI - prawidłowe, zbyt duże lub za małe, może nie mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.. Czyli: 1,70m*1,70m = 2,89m 2.BMI można obliczyć na podstawie proporcji masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu mierzonego w centymetrach..

Wzór na obliczenie wskaźnika masy ciała.

Różnica jest jedynie w interpretacji.. Dla przykładu, u kobiety ważącej 70 kilogramów o wzroście 1,60 m BMI wyniesie 27,34, a więc przekroczy ona granicę nadwagi.Wskaźnik masy ciała (ang. body mass index, BMI), także wskaźnik Queteleta II - współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.. XX wieku, po badaniu w 7 krajach, gdzie został wykorzystany, jako wskaźnik problemów z nadmierną masą ciała wśród badanej populacji.. Czyli wpisujemy w C2: Kod: =A2/(B2)^2 lub Kod: =A2/(POTĘGA(B2;2)) Jeżeli wzrost jest podany w cm wzór przybiera postać: Kod: =A2/(POTĘGA(0,01*B2;2)) OShon Wysłany: 04-05-2013, 01:03 I wszystko to jest o kant stołu.. Zakresy wartości BMI według WHO (World Health Organization) Wskaźnik masy ciała jak wspomniano wcześniej nie jest doskonały, albowiem nie uwzględnia płci, wieku, rozmieszczenia tkanki tłuszczowej oraz składu ciała.Kalkulator BMI (Body Mass Index) daje każdemu możliwość szybkiego i wygodego obliczenia własnego wskaźnika masy ciała.. Masę ciała w kilogramach dzielimy przez nasz wzrost wyrażony w metrach podniesionych do kwadratu.. Tabela kalorii najpopularniejszych produktów  Jak obliczyć wskaźnik BMI..

Wzór na obliczenie BMI nie jest skomplikowany - masę ciała (kg) dzielimy przez kwadrat wysokości (m).

niemowląt.BMI dla dzieci i młodzieży oblicza sie dokładnie tak samo jak dla dorosłych.. Body Mass Index jest próbą odniesienia zawartości masy tkanki (mięśni, tłuszczu i kości) do wzrostu osoby oraz skategoryzowania .Wzór na obliczanie prawidłowego BMI wygląda następująco: Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl Przykład: BMI osoby ważącej 70 kg i mierzącej 175 cm będzie wynosiło: 70/(1,75)2=22,86.Wskaźnik Body Mass Index (BMI) oblicza się w bardzo prosty sposób.. Wzór można zastosować bez trudu i szybko dowiedzieć się, czy waga mieści się w ogólnie przyjętych normach.Jaki jest wzór na BMI?. Jeśli nie masz pod ręką komputera czy smartfona, z łatwością sam obliczysz swoje BMI.. BMI = MASA CIAŁA / WZROST 2.. Ten wskaźnik jest jednak często stosowany, głównie ze względu na łatwość, z jaką można obliczyć BMI.. Wskaźnik Masy Ciała) wylicza się za pomocą specjalnego wzoru.. ani za podjęte na ich podstawie .BMI- Body Mass Index, czyli po prostu Wskaźnik Masy Ciała pomoże ci obliczyć ile powinnaś ważyć.. Wskaźnik Queteleta II (bo tak inaczej nazywamy Body Mass Index) służy do określania stanu tkanki tłuszczowej w organizmie..

Wynik stanowi iloraz masy ciała podanej w kilogramach i wartości wzrostu do kwadratu wyrażonej w metrach: BMI = masa ciała (kg) : wzrost (m)²Wzór na obliczenie wskaźnika jest bardzo prosty i jedyne, czego nam potrzeba to kalkulator.

Może się okazać, że odchudzanie w ogóle nie jest ci potrzebne, bo masz niedowagę.. Jeśli masz 170 cm wzrostu, pomnóż 1,70 x 1,70 = 2,89 Następnie swoją wagę, np. 67 kg, podziel przez wynik, który otrzymałaś: 67:2,89.. W formularzu na tej stronie należy podać natomiast wzrost w centymetrach.. Wygląda to następująco: BMI = masa ciała / wzrost²BMI - wzór dla kobiet, mężczyzn i dzieci.. Jak oblicza się BMI?. Masa ciała podawana jest w kilogramach; Jednostką wzrostu we wzorze jest metr.. Obliczanie BMI stosowane jest w celu określenia prawidłowej masy ciała, nadwagi czy też niedowagi.. Aby więc obliczyć współczynnik BMI, wystarczy swoją wagę podaną w.Jak obliczyć - wzór: Wskaźnik masy ciała [kg/m2] = masa ciała [kg] / wysokość ciała2 [m2].. Wskazuje na zawartość tkanki tłuszczowej, porównując proporcje masy ciała w kilogramach do liczonego w centymetrach wzrostu.BMI (ang. body mass index) to inaczej wskaźnik masy ciała, który dotyczy zależności między masą i wzrostem.. Wzór na BMI.. Wzór na BMI wygląda następująco: BMI = waga / (wzrost)2.. Wskaźnik BMI łatwo obliczyć i często jest wykorzystywany do określenia stanu odżywienia.BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m)² Np. Kalkulator BMI - opis wyniku.. Potrzebuje do tego dwóch danych: wagi i wzrostu.. Aby obliczyć wartość swojego BMI, wystarczy podzielić masę swojego ciała przez wzrost podniesiony do kwadratu.. Tabela kalorii najpopularniejszych produktów.. Jak obliczyć wskaźnik BMI.. BMI obliczamy dzieląc masę ciała (w kilogramach) przez wzrost do kwadratu (w metrach).Wzór na BMI.. Może się okazać, że odchudzanie w ogóle nie jest ci potrzebne, bo masz niedowagę.. Współczynnik Body Mass Indeks ( ang.. W jaki sposób obliczanie BMI świadczy o naszym zdrowiuWzór na BMI.. Wzór nie jest skomplikowany.. Klasyfikacja (zakres wartości) wskaźnika BMI została opracowana wyłącznie dla dorosłych i nie może być stosowana u dzieci.Wskaźnik BMI (indeks masy ciała) jest bardzo prostym wzorem matematycznym.. do 16 - wygłodzenieWzór na BMI to waga podzielona przez kwadrat wzrostu podanego w metrach.. Twój wskaźnik BMI wynosi 23,18 co oznacza prawidłową wagę.. Wskaźniki wyników, teraz możesz sprawdzić czy Twoje BMI jest prawidłowe.. Przeprowadzić takie obliczenia może praktycznie każdy, a wyniki niezależnie od płci są interpretowane podobnie.Odpowiadając na pytanie, jak obliczyć BMI samodzielnie - wystarczy wziąć pod uwagę dwie informacje - wagę oraz wzrost i wykorzystać prosty wzór.. Wzór ten w sposób pośredni opisuje, jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie.. Pomiędzy 18,5 i 25 - w normie.. Jak obliczyć BMI?. .Kobiety.. Oblicz wagę idealną.. Masę ciała w kilogramach dzielimy przez wzrost w metrach do kwadratu: BMI = masa wzrost 2BMI oblicza się na podstawie prostego wzoru matematycznego.. Aby sprawdzić czy BMI jest prawidłowe należy podzielić masę ciała wyrażoną w kilogramach przez wzrost w podany w metrach i podniesiony do potęgi drugiej.BMI (skrót od ang..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt